نظر فیزیکدان، شیمیدان و هواشناس سوئدی در مورد کاربرد ظروف شیشه ای

فیزیکدان، شیمیدان و هواشناس سوئدی، توربرن برگمن، بسیاری از نوشته های بنجامین فرانکلین در مورد الکتریسیته را به آلمانی ترجمه کرد و به مطالعه خواص الکترواستاتیکی ادامه داد.

با شروع در اواخر سال 1756 هودی بی تی اس، فرانتس اپینوس، در تعامل پیچیده ای از همکاری و کار مستقل با یوهان ویلک، با استفاده از هوا به جای شیشه به عنوان دی الکتریک، یک “کندانسور هوا” را ایجاد کرد،

که یک تغییر در شیشه لیدن بود. این دستگاه کارکرد، بدون شیشه، برای توضیح بنجامین فرانکلین در مورد شیشه لیدن مشکلی ایجاد کرد که معتقد بود شارژ در شیشه قرار دارد.

از اواخر قرن هجدهم در زمینه پزشکی ویکتوریایی الکتروتراپی برای درمان انواع بیماری ها با شوک الکتریکی استفاده شد. در اواسط قرن نوزدهم هزینه راه اندازی خط تولید نوار تیپ، کوزه لیدن به اندازه‌ای رایج شده بود که نویسندگان تصور کنند خوانندگان آنها از عملکرد اصلی آن اطلاع دارند و آن را درک می‌کنند.

و تجهیزات الکتروتراپی پزشکی در اوایل قرن بیستم، دی الکتریک های بهبود یافته و نیاز به کاهش اندازه و اندوکتانس و مقاومت نامطلوب آنها برای استفاده در فناوری جدید رادیو باعث شد که شیشه لیدن به شکل فشرده مدرن خازن تبدیل شود.

طرح

یک طرح معمولی نوعی شیشه کوچک که چیزهای ریز شامل یک شیشه شیشه ای با فویل قلع رسانا است که سطوح داخلی و خارجی را پوشش می دهد. روکش های فویل از دهانه شیشه می ایستند تا از ایجاد قوس بین فویل ها جلوگیری کنند.

یک الکترود میله ای فلزی از طریق درپوش نارسانا در دهانه شیشه که به طور الکتریکی توسط وسایلی (معمولاً یک زنجیر آویزان) به فویل داخلی متصل می شود تا شارژ شود.

شیشه توسط یک ژنراتور الکترواستاتیک یا منبع دیگری از بار الکتریکی شارژ می شود که به الکترود داخلی متصل می شود در حالی که فویل بیرونی زمین است. سطوح داخلی و بیرونی کوزه بارهای برابر اما متضاد ذخیره می کنند.

شکل اصلی این دستگاه فقط یک بطری شیشه ای است که تا حدی با آب پر شده است واکس سفید، با یک سیم فلزی که از یک چوب پنبه عبور می کند و آن را می بندد.

نقش صفحه بیرونی توسط دست آزمایشگر ارائه می شود. به زودی جان بیویس دریافت (در سال 1747) که می‌توان بیرون شیشه را با ورق فلزی پوشاند و همچنین دریافت که می‌تواند با استفاده از یک صفحه شیشه‌ای با فویل فلزی در دو طرف به همان اثر دست یابد.

این پیشرفت‌ها ویلیام واتسون را در همان سال الهام بخشید تا شیشه‌ای را با روکش فلزی در داخل و خارج ساخته شود و استفاده از آب را کنار بگذارد.

  • منابع:
  1. Leyden jar
  • تبلیغات:
  1. تاثیر عوامل عملیاتی بر خواص روغن موتور
  2. با استفاده از روش هایی در خانه اتومبیل خود را پولیش کنید
  3. نخودی که سرشار از مواد مغذی و ترکیبات عالی می باشد
  4. پارامترهای مهم ساختار پارچه مبلی را بدانید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.